Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doktor Strange- film
11-01-2016, 09:02 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2016 09:03 PM przez Suweren.)
Doktor Strange- film
Hej.
Sorry za prywatę, ale zależy nam na wyświetleniach, więc wrzucę i tu:

http://pdf.edu.pl/michal-dabrowski/recen...#more-3522

Oto recenzja najnowszego filmu Marvel Studios- ,,Doktora Strange'a''. Zapraszam do lektury tej i innych moich recenzji filmowych opublikowanych na łamach ,,PDF'u- Pisma Studenckiego''. Polecam też śledzić stronę na bieżąco, gdyż obiecuję, że będę się starał recenzować wszystkie nowe filmy superbohaterskie, jakie będą się pojawiały Wink

I fight for truth, justice and the american way!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2016, 12:07 AM
RE: Doktor Strange- film
Hmm... powiedziałbym że więcej zachodu jeśli chodzi o racebending było z AO niż Mordo.

Jeśli chodzi o czarne chatakter od dawna jest ro pięta achillesowa MCU, ale do listy poza Lokim dodałby Zemo i wychodząc poza filmy Fiska.

Co do muzyki interesujące ze wspominasz o motywie przewodnim z Avangesów.
Jest to jeden z bardziej zauważalnych elementów muzycznych MCU ale wygląda na to że mało osób go zauważa.

Sam z siebie jeśli miałby zrecenzować film jednym zdaniem to było by to:
"Efekty Wizualne Super, Aktorzy świetni, scenariusz średni".
IMO więc czasu powinno być poświęcone Strangowi przed wypadkie i przede wszystkim jego edukacji

Spoiler: Talent Stranga do Sztuk mistycznych, o ktorym mowią postacie, tak właściwie nie jest pokazany. Jest o stanie myśleć elsatycznie, dobrze wykorzystywać dostępne środki, ale oprócz otworzenia Oka Agamotto, wszystkie zaklęcia ktore wykorzystuje wydają się być podstawowymi sztuczkami.
W większości przypadków tym co go ratuje jest Płascz lewitacji.
No ale:
a) Za to jako rozwiązał problem z Doramammu jestem w stanie wiele wybaczyć.
Bylo bardzo fajne i bardzo klimatyczne.
b) Na koniec filmu nie był jesz
cze Sorcerer Supreme. Więc jeszcze się uczy[/color]

W każdym razie filmy był dobry choć do najlepszych Marvela dla mnie nie należy.
Dobrze się bawiłem w kine (Imax 3D, opłacało się) i to chyba najbardziej się liczy.

Tak piszę jako mod
11-02-2016, 05:07 PM
O Ancient One też wspomniałem, że mocno się różni od komiksowego pierwowzoru Wink
No co do czarnych charakterów to zgodzę się odnośnie serialowych- np. taki Fisk jest bardzo dobry. Ale to trochę inny kawałek chleba, bo ,,jeszcze'' tego nie połączyli.
Ale Zemo mi nie podchodzi totalnie :/

I fight for truth, justice and the american way!
11-02-2016, 05:37 PM
(11-02-2016 05:07 PM)Suweren napisał(a):  O Ancient One też wspomniałem, że mocno się różni od komiksowego pierwowzoru Wink

Tak ale o zabraniu roli która mogla być odgrywana przez Azjo-amerykana i daniu jej białej kobiecie było głośniej niż o daniu białej roli czarnemu aktorowi.
Przynajmniej w kręgach sieciowych w których ja się kręcę.

Co Zemo.
Cóż mi się podobał, szczególnie ostatnia scena z T'challem.

Tak piszę jako mod
11-11-2016, 01:08 AM
Oglądałem go i niestety nie wszystko się zgadza z treścią w komiksach, ale nie wszyscy go czytali więc dla nich to mogłby być bez różnicy
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-11-2016, 11:49 AM
(11-11-2016 01:08 AM)marcinskurtak napisał(a):  Oglądałem go i niestety nie wszystko się zgadza z treścią w komiksach, ale nie wszyscy go czytali więc dla nich to mogłby być bez różnicy

W którym filmie Marvel (lub DC) wszystko zgadzało się z treścią w komiskach?
Wink

Tak piszę jako mod
01-09-2017, 04:51 PM
ekranizacje się zazwyczaj nie zgadzają z pierwowzorami, ale film bardzo dobry, zdecydowanie warto obejrzeć
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości